RAT 1.4

اين راهنماي اينترنتي جهت بر طرف كردن يكي از مهمترين نيازهاي شخصي مردم تهران طراحي شده است و خوشبختانه از محصولاتي است كه به صورت رايگان عرضه مي شود. راهنماي الكترونيك ترافيك تهران كه ما آنرا به اختصار "رات" مي ناميم، يك نرم افزار از خانواده شبيه سازهاي كامپيوتري مي باشد كه موضوع مورد شبيه سازي آن ترافيك زميني شهر تهران است. اين نرم افزار شامل نقشه الكترونيكي شهر تهران است و علاوه بر آن اطلاعات خام ترافيك تهران را نيز شامل ميشود. سپس با استفاده از اين دو اطلاعات خام اوليه (نقشه و ترافيك) يك مدل با دقت 85 درصد از چگونگي اوضاع ترافيك تهران بر حسب تاريخ و ساعت و خيابان به خيابان ساخته مي شود و سپس بر اساس اين مدل ساخته شده كوتاهترين مسيرها بين هر دو نقطه دلخواه كاربر در سطح تهران جستجو و ارائه مي شوند.
رات يك نرم افزار كاملا فارسي مبتني بر اينترنت است. بدين معني كه براي استفاده از آن، يكبار آن را download كرده و بر روي كامپيوتر خود نصب مي كنيد و سپس هنگام هر بار استفاده از اين نرم افزار، خود سيستم به صورت خودكار به اينترنت متصل شده و اطلاعات به روز مورد نياز خود را از آن دريافت كرده و نتايج را به شما ارائه مي كند، درست شبيه به آنچه كه نرم افزاري مثل Yahoo Messenger انجام مي دهد. اما بايد در اينجا به ويژگي مهم و بهينه رات اشاره كرد و آن تلف كردن كمتر از 15 ثانيه زمان براي گرفتن اطلاعات مورد نياز خود از شبكه و پردازش آنها و ارائه پاسخ نهايي است.
سيستم فارسي آن سازگار با تمام ويندوزهاي 32 بيتي (ويندوز 95 به بعد) است و به صورت مستقل از زبان خود ويندوز عمل مي كند. يعني مي توانيد آنرا بدون هيچگونه تداخل بر روي انواع ويندوز انگليسي، فارسي، عربي، آلماني و ... نصب كنيد. حجم اين نرم افزار نيز نسبت به نرم افزار هاي هم خانواده خود كم است و در حدود 1.6 مگابايت مي باشد. وظيفه اصلي رات اين است كه يك ليست از كليه خيابانها و تقاطع هاي تهران را به كاربر نشان داده تا كاربر بتواند مبدا و مقصد خود را از بين آنها انتخاب كند. سپس رات با توجه به زمان و تاريخ درخواست و همينطور نوع در خواست كاربر از آن كه مي تواند كوتاهترين مسير بر حسب مسافت، زمان و يا مصرف سوخت باشد، بهينه ترين مسير را از مبدا به مقصد به كاربر ارائه ميكند. پاسخهاي رات دو به صورت متني و گرافيكي هستند. در حالت متني يك ليست از خيابانهايي كه بايد طي شوند به همراه آمارهاي مربوط به آن مسير شامل طول مكاني و طول زماني، تعداد تقاطع، سرعت متوسط و ... ارائه ميشود. در حالت گرافيكي رات يك كروكي از مسير مورد نظر تهيه كرده و به كاربر نشان مي دهد كه در اين كروكي موقعيت نسبي خيابانها به همديگر و موقعيت آنها نسبت به شمال مشخص مي شوند.
همچنين مي توان الزاماتي را براي پيدا كردن مسير بهينه به رات اعمال كرد. از جمله اين الزامات ميتوان عبور نكردن از طرح ترافيك و يا عبور نكردن از خيابانهاي باريك را نام برد. لازم به ذكر است كه رات تمامي اطلاعات درباره جهت هاي خيابانهاي تهران را دارد. يكي ديگر از مشكلات تهران، چند نامي بودن تعداد زيادي از خيابانهاي آن است به طوريكه براي بعضي از خيابانها سه اسم متفاوت در ميان مردم رايج است. جهت بر طرف كردن اين مشكل براي كاربران رات، قابليت جستجو و تغيير نام يك خيابان به دلخواه كاربر در آن قرار داده شده است. در مجموع مي توان رات را ابزاري جهت درك بهتر از رفتار ترافيك تهران و پيدا كردن مسير هاي خلوت تر و كوتاهتر جهت انجام امور روزانه دانست. اما هميشه بايد به اين نكته توجه داشت كه ضريب تصادف و تراكم در خيابانهاي تهران آنقدر بالا مي باشد كه هيچگاه يك پيشبيني صد در صد دقيق از آن ممكن نيست. اما در هر صورت پيشبيني كردن بهتر از پيشبيني نكردن است.۱.۶۵ مگابایت
دانلود

  
نویسنده : 43 دانلود ; ساعت ۱٢:۱۸ ‎ب.ظ روز جمعه ۱۳ شهریور ،۱۳۸۳